O psychoterapii - Psychoterapia - Piotr Gajdek

Przejdź do treści

Menu główne:

O psychoterapii

Pracuję z moimi klientami w podejściu terapeutycznym Gestalt. Psychoterapia Gestalt jest jedną z kilku uznanych na świecie metod terapii i należy do nurtu humanistyczno – egzystencjalnego.

Celem psychoterapii jest poszerzenie samoświadomości czyli wiedzy na temat swoich emocji, uczuć, zachowań i potrzeb. Wraz ze wzrostem świadomości możliwe jest przepracowanie problemów i ograniczeń wynikających z przeszłych, często nieuświadomionych doświadczeń, a co za tym idzie realna zmiana i poprawienie jakości życia oraz relacji z innymi ludźmi.

W trakcie psychoterapii pomiędzy terapeutą a klientem nawiązuje się relacja JA – TY czyli prawdziwa lecząca relacja dwójki ludzi. Dzięki wzajemnej otwartości, szczerości, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa, jak również kompetencjom zawodowym i doświadczeniu terapeuty możliwy jest proces rozwoju klienta i rozwiązanie jego problemów.

Jako psychoterapeuta Gestalt wierzę, że każdy człowiek ma potencjał do zmiany swojego życia na lepsze i bycie szczęśliwym bez względu na to w jakiej znajduje się aktualnie sytuacji życiowej i jakich obecnie doświadcza problemów. W swojej pracy zwracam uwagę na myśli, emocje a także związane z tym procesy cielesne i energetyczne. W gabinecie staram się stworzyć atmosferę bezpieczeństwa, zrozumienia i akceptacji dla klienta. Takie warunki umożliwiają rozwój osobisty, pracę nad problemami i zmianę ku zdrowiu.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego